KURUMSAL

New Hope Grup Şirketi ( “New Hope”) 1982 yılında kurulmuştur. Şirket uzak doğu tarım ve hayvancılık sektörünün sanayileşmesinde büyük katkılarda bulunan uluslararası standartlara sahip lider kuruluşlardan biridir. New Hope Grup Şirketi tüm dünyada Amerika, Avustralya, Yeni Zelanda, Rusya, Polonya, Hindistan, Endonezya, Mısır başta olmak üzere toplam 30’dan fazla ülkede 600’den fazla şirkete sahiptir, toplam çalışan sayısı 80000’e ulaşmış ve yıllık satış geliri ise 150 milyar Dolları geçmiştir.

 

New Hope günümüzde Tarım ve Hayvancılık, Kimya ve Doğal kaynaklar, Gayrimenkul ve Altyapı, Finans ve Yatırım olarak dört büyük farklı sektörde faaliyet göstermektedir. Tarım ve Hayvancılık sektörünü asıl görev kabul ederek, farklı sektör alanlarda faaliyet göstermeyi başarmıştır. Hayvancılık sektöründe etli, kanatlı ve süt hayvan yemi olarak yılda 20 Milyon ton yem üretim kapasitesine sahiptir, aynı zamanda yılda 1 Milyar 300 Milyon kanatlı et üretimi, 8 Milyon 500 Bin büyük baş et üretimi ve 1 Milyon Ton süt üretim kapasitesine sahiptir.

 

New Hope Grup Şirketi Kimya ve Doğal Kaynak sektöründe esas olarak saflık derecesi yüksek olan Potasyum Hidroksit ve Di Kalsiyum Fosfat üretimi yapmaktadır.

 

New Hope Grup Şirketi Gayrimenkul ve Altyapı sektöründe 3 Milyon Metrekareyi geçen Lüks konut inşaatlarını tamamlamıştır. Bölge ve ülke özelliklerini esas alarak büyük projelere başvurmuş ve bölgelerin ekonomi, sanayi ve taşımacılık alanlarının canlanmasında katkıda bulunmuştur.

 

Aynı zamanda New Hope Grup Şirketi Hong Kong ve Şangay Borsasında aktif faaliyet göstermekte olan ve aynı zamanda dünyada banka sıralamasında ilk 50 banka içerisinde yer alan MIN SHENG BANKASI’nın en büyük hissedarıdır. Farklı borsalarda aktif faaliyet göstermekte olan bir çok şirketin yüksek miktardaki hisseleri sahiplenerek finansal sektörde kendi gücünü arttırmaktadır.   

 

New Hope Grup “ yenilikçilik, uyumluluk, gerçekçilik, mütevazilik” temel kültürel değerlerin öncülüğünde “ insan eğitimi, bolluk ve kazanç yaratma, toplum medeniyetini ileriye taşıma” felsefesiyle “çiftçiye kar, tüketiciye yarar” ilkesini kendi vizyonu olarak belirlemiştir. 31 yıldan bu yana kadar sayısı 4 milyonu geçen çiftçiye kazanç ve refahlığın yolunu göstermiştir. New Hope Grup uzak doğunun parlayan yıldızı olarak uzak doğudan başlayan başarılı adımları ile tüm dünyada başarılarının devamını sürdürmektedir.